SlevaX.cz - všechny slevy a hromadné nákupy na jednom místě

Opožděná menstruace

zpoždění menstruace není nic nenormálního

Čas od času to zažije asi každá žena nebo dívka. Má se dostavit pravidelná menstruace, ale bohužel stále nic. Mladé díky kvůli opožděné menstruaci propadají panice, přemýšlí co bude se školou, partnerem a co na to řeknou rodiče a bůhví co ještě. Většina případů zpoždění menstruace končí planým poplachem a menstruace se dříve či později dostaví. Platí, že dva až čtyři dny opožděná menstruace nic neznamená. Rozhodně se hned nedá mluvit o těhotenství i když opoždění menstruace se dodnes považuje za hlavní ukazatel nastávajícího mateřství.

příčiny zpoždění menstruace:

- nedostatečná tvorba hormonů
- cysta na vaječníku
- velký úbytek hmotnosti
- užívání některých léků
- stres (v práci, v rodině, ve škole..)
- změna klimatických podmínek
- samozřejmně počínající těhotenství

Většina lékařů při zpoždění menstruace radí zachovat chladnou hlavu a nabízí jednoduchý postup: pokud si nejste jité zajděte do lékárny a udělejte si orientační těhotenský test. Dá se koupit již za cenu okolo 80 Kč. Pokud dopadne pozitivně je potřeba vyhledat svého lékaře.

koupit orientační těhotenský test zde>>

Upozornění

Tyto stránky mají pouze obecný informační charakter a v žádném případně nenahrazují rady odborných lékařů. Jsou to jen vlastní zkušenosti nebo zkušeností jiných lidí. Při jakémkoliv problému se poraďte s odborným lékařem.

Kontakty: menstruace@gmail.com Copyright 2007 | doporučujeme: Nebankovní půjčky | Půjčky bez potvrzení o přijmu| výměna odkazů