SlevaX.cz - všechny slevy a hromadné nákupy na jednom místě

Co je menstruace?

Menstruace, menses, perioda nebo taky měsíčky

Během menstruačního cyklu zralé ženské tělo vyvine 1, výjimečně i 2 vajíčka a uvolní je v době tzv.ovulace. Po ovulaci se výstelka dělohy změní v přípravě pro potenciální implantaci oplodněného vajíčka při vzniku těhotenství. Nenásleduje-li oplodnění vajíčka a těhotenství, děloha se zbaví výstelky a začne nový menstruační cyklus. Zmiňovaný proces „zbavování“ výstelky se nazývá menstruace, mense, perioda, měsíčky nebo taky jednoduše cyklus. Slouží jako znak, že nezačalo těhotenství. Pokud by menstruace nenastala, může to být první signál o možném těhotenství.

Menstruace je součástí zcela přirozeného cyklického procesu vyskytujícího se u zdravých žen mezi počátkem dospělosti a koncem reprodukčních let. Počátek menstruace nazývaný menarche se vyskytuje průměrně ve věku 12 let. Poslední perioda - menopauza se vyskytuje obvykle ve věku 45 - 55 let.

Upozornění

Tyto stránky mají pouze obecný informační charakter a v žádném případně nenahrazují rady odborných lékařů. Jsou to jen vlastní zkušenosti nebo zkušeností jiných lidí. Při jakémkoliv problému se poraďte s odborným lékařem.

Kontakty: menstruace@gmail.com Copyright 2007 | doporučujeme: Nebankovní půjčky | Půjčky bez potvrzení o přijmu| výměna odkazů